Studia na kierunku „zarządzanie” umożliwiają aktywny udział we współczesnym rynku pracy, fundamentalną rolę odgrywa wyposażenie absolwenta w pogłębioną wiedzę na studiach II stopnia. Koncepcja kształcenia na studiach kierunku zarządzanie zakłada przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w roli samodzielnych menedżerów, przedsiębiorców, specjalistów odpowiedzialnych za koordynację procesów zarządzania w sferze rozwoju firmy oraz zarządzania zasobami ludzkimi i materialnymi w podmiotach gospodarczych, zarządzania ryzykiem oraz doradców, analityków i konsultantów, poprzez kształtowanie zaawansowanych umiejętności identyfikowania, formułowania i rozwiązywania problemów w warunkach złożoności i niepewności środowiska połączonych z umiejętnością doboru metod i narzędzi analitycznych. Koncepcja kształcenia uwzględnia również rozwijanie umiejętności projektowego myślenia i krytycznego rozumienia wiedzy, umożliwiającej identyfikację i formułowanie wybranych problemów zarządczych pozwalających na analizę i przygotowanie rozwiązań złożonych procesów i zjawisk w skali organizacji, gospodarki narodowej i międzynarodowej.
Koncepcja kształcenia otwiera również studenta na dalszą edukację odpowiednio na studiach doktorskich, a także znajduje szeroką ofertę studiów podyplomowych oferowanych przez Filię Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim.
Specjalności:
- Administracja i zarządzanie publiczne
przygotowuje absolwentów do pracy na stanowiskach kierowniczych w organach administracji publicznej wszystkich szczebli oraz w sektorze usług publicznych. Głównym celem oferowanych w ramach modułu profilowego zajęć jest przygotowanie kadry kierowniczej do profesjonalnego zarządzania jednostkami administracji publicznej, nabycie wiedzy i wykształcenie umiejętności, które pozwolą na pełnienie służby na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla i efektywne zarządzanie jednostką samorządową lub inną jednostką administracji państwowej. Nowoczesna i kompetentna kadra administracji publicznej w istotnym stopniu przyczynia się do zaufania obywateli do państwa i reprezentujących państwo organów.
- Rachunkowość i finanse w zarządzaniu
absolwenci uzyskają pogłębioną wiedzę oraz umiejętności z zakresu prowadzenia ewidencji księgowej różnego rodzaju podmiotów, będą przygotowani do sporządzania i analizowania sprawozdań, zorientowanych na wspomaganie zarządzania na poziomie operacyjnym i strategicznym, co pozwoli na świadczenie profesjonalnej obsługi finansowej firm i innych podmiotów. Studenci wyposażeni w wiedzę z rachunkowości i zarządzania finansami zostaną specjalistami z zakresu organizowania księgowości, projektowania i zastosowania systemów rachunkowości zarządczej, strategicznego i operatywnego zarządzania kosztami we współczesnych organizacjach gospodarczych oraz sporządzania i analizy sprawozdań finansowych, podejmowania bieżących i strategicznych decyzji finansowych w przedsiębiorstwach. Zdobyte kompetencje przez absolwentów pozwolą na pracę w charakterze doradcy finansowego i podatkowego, biegłego rewidenta, analityka rynku kapitałowego lub dyrektora finansowego oraz podejmować funkcje menadżerskie w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi.
- Zarządzanie nowoczesną organizacją
umożliwia zdobycie pogłębionej i wszechstronnej wiedzy zakresu zarządzania współczesnymi organizacjami, bez względu na rodzaj działalności: biznesowej, publicznej, non-profit, ich formę organizacyjno-prawną, rodzaj własności, czy też wielkość. Celem kształcenia na specjalności jest dostarczenie kompleksowej wiedzy, która pozwoli absolwentom na rozwijanie kompetencji i umiejętności analityczno-zarządczych, umiejętności menedżerskich niezbędnych w zarządzaniu organizacją oraz zdolności do samodzielnego rozwijania kompetencji. Przyszły absolwent zdobywa kompetencje pozwalające na kierowanie zespołami ludzkimi, planowanie i organizowanie pracy, wykorzystywanie odpowiednich instrumentów motywacji i kontroli oraz podejmowanie właściwych decyzji dotyczących zarówno strategii organizacji jako całości, jak i strategii funkcjonalnych. Specjalność kompleksowo przygotowuje studentów do pełnienia ról kierowniczych wyższych szczebli zarządzania w przedsiębiorstwach i administracji publicznej.
Wykładowcy
- Dr Magdalena Bartczak
- Dr Natalia Bielińska
- Dr Marlena Borowiak -Michalska
- Dr Małgorzata Domańska
- Dr Katarzyna Kaszyńska
- Dr Ewa Smektała
- Dr Jolanta Śmigielska
- Dr Izabela Witczak
- mgr inż. Tomasz Adamek
- mgr Marzena Bembel
- mgr Izabela Gorgolewska – Nowak
- mgr Kamila Gwizdek
- mgr Józef Gregorczyk
- mgr inż. Agnieszka Kołeczko
- mgr Agnieszka Krzymińska
- mgr Grzegorz Kryjom
- mgr Stanisław Małyszka
- mgr inż. Marcin Nowicki
- mgr Mariusz Szubert
- mgr Marzena Trześniewska
- mgr Monika Walczak
- mgr Wiktoria Wronecka-Szczurek